Sprawdzamy, czy moringa olejodajna jest skuteczna przy odchudzaniu.

Najskuteczniejszymi i najmniej przetworzonymi lekami są różne formy roślin. Mało kto wie, że jedną z nich jest Moringa, nazywana drzewem życia lub cudownym drzewem. Zobacz z jakich wyjątkowych wartości odżywczych i prozdrowotnych właściwości słynie Moringa.

Czym jest moringa?

Moringa jest cenioną rośliną uprawianą głównie na terenie Pakistanu i Indii, ale można ją także spotkać w Afryce i Ameryce Południowej. Pierwotnie to drzewo tropikalne rosło u podnóża Himalajów. Osiąga imponujące rozmiary w okolicach 10 metrów wysokości. Otoczona jest dużą ilością małych i owalnych liści oraz kremowych kwiatów. Każdą część moringi –liście, korzenie, kwiaty i korę można wykorzystywać na wiele sposobów.

Moringa – na co pomaga?

Moringa to roślina stosowana od wieków w medycynie ajuwerdyjskiej. Jest bardzo aktywna enzymatycznie i stanowi źródło wielu fitozwiązków o właściwościach prozdrowotnych.
Surowcem leczniczym w morindze są liście, orzechy, kora drzewa i kora korzeni. Moringa przede wszystkim:

 • pomaga obniżać poziom cholesterolu,
 • leczy wszelkie choroby górnych dróg oddechowych, katar czy gorączkę,
 • ułatwia przyswajanie witamin i minerałów,
 • poprawia kondycję skóry dzięki wysokiej zawartości witaminy A i E,
 • jest doskonałym źródłem antyoksydantów, dzięki czemu chroni przed stresem
  antyoksydacyjnym, pomaga zapobiegać rozwojowi nowotworów czy schorzenia serca,
 • dzięki zawartości dużych ilości błonnika usprawnia pracę układu pokarmowego, a w szczególności jelita grubego,
 • łagodzi objawy astmy, reumatyzmu, padaczki,
 • pomaga uregulować poziom glukozy we krwi oraz działa ochronnie na komórki beta trzustki, odpowiedzialne za produkcję i wydzielanie insuliny,
 • zwiększa laktację u matek karmiących,
 • zdaniem nigeryjskich naukowców, moringa ma zdolność regenerowania wątroby.

Właściwości odchudzające moringi olejodajnej

O tym, że moringa na odchudzanie jest skuteczna, przemawiają badania naukowe. Zmniejsza powstawanie tłuszczu i zwiększa jego rozpad. Usprawnia również pracę przewodu pokarmowego dzięki dużej zawartości błonnika. Działa oczyszczająco i pomaga pozbyć się zalegających w organizmie złogów.

Ze względu na wysoką zawartość błonnika powstrzymuje napady głodu, jednocześnie zaspokajając zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Moringa wpływa również dobrze na metabolizm.
Co bardzo istotne, moringa wspomaga utratę niechcianych kilogramów poprzez ułatwianie utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu. Cholesterol bierze przecież udział w metabolizmie tłuszczów, dlatego nadmierna jego ilość wiąże się z nadwagą.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup moringi warto upewnić się, że kupujemy produkt w 100% oryginalny, z naturalnym składem i które mają wysoką dawkę najlepszej jakości ekstraktu z liści moringi olejodajnej. Jednym z najskuteczniejszych ziołowych suplementów diety zawierających tę substancję jest Moringa Actives. Jest chwalony za swoją skuteczność, szybkie efekty i brak skutków ubocznych. Osoby, które go stosują zaobserwowały spadek wagi już po pierwszych czterech tygodniach.

Podsumowanie
Za sprawą wyjątkowych wartości odżywczych, moringa została zaliczona do najzdrowszych produktów na świecie. To prawdziwa bomba witaminowa i cenne źródło minerałów. Warto zażywać suplementy diety z moringą – zapewniają wiele korzyści związanych z uzyskaniem szczupłej sylwetki i wzmocnieniem organizmu..

Najskuteczniejszymi i najmniej przetworzonymi lekami są różne formy roślin. Mało kto wie, że jedną z nich jest Moringa, nazywana drzewem życia lub cudownym drzewem. Zobacz z jakich wyjątkowych wartości odżywczych i prozdrowotnych właściwości słynie Moringa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *