Jak szybko stracić zbędne kilogramy i zbudować mięśnie?


Utrata kilogramów oraz budowanie mięśni w rzeczywistości wcale nie jest trudne, jeśli podejdzie się do tego w sposób przemyślany. Trzeba zadbać o kilka podstawowych rzeczy oraz wytrwać w zdrowych nawykach, a efekty przyjdą same. Dbanie o sylwetkę może stać się dzięki temu nową pasją. Dowiedz się, jak schudnąć i wyrzeźbić ciało.


Aktywność fizyczna i treningi siłowe

Żeby zbudować mięśnie, muszą one otrzymać bodziec do rozwoju. Organizm nie utrzymuje struktur, które nie są mu potrzebne, dlatego odpowiednio skomponowany trening siłowy jest podstawą. Można zdecydować się na Full Body Workout, czyli tzw. trening FBW, podczas którego ćwiczy się jednocześnie całe ciało lub SPLIT, który polega na tym, że w czasie jednej sesji treningowej trenuje się tylko określone partie ciała. Żeby nie nabawić się kontuzji, a móc długotrwale realizować się w sportach siłowych kluczowa jest technika wykonywania ćwiczeń, a w późniejszym czasie regularne dokładanie ciężaru. Na niektórych siłowniach odbywają się zajęcia grupowe, podczas których można nauczyć się poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Dieta zgodna z zapotrzebowaniem kalorycznym
Osoby, które chcą schudnąć, powinny utrzymywać dietę na deficycie kalorycznym, natomiast te, których celem jest budowanie mięśni, zazwyczaj spożywają nieco więcej kalorii, niż wynosi ich zapotrzebowanie. Procesem pośrednim, na który można się zdecydować, jeśli chce się jednocześnie spalać tkankę tłuszczową i rzeźbić ciało może być rekompozycja. Wówczas należy spożywać mniej więcej tyle kalorii, ile wynosi dzienne zapotrzebowanie. Można obliczyć je przy pomocy wzorów lub kalkulatorów, w które należy wprowadzić wiek, aktualną wagę i wzrost, a także ilość aktywności fizycznej w tygodniu lub rodzaj pracy (siedząca, aktywna). Ponieważ wyliczenia mają charakter wyłącznie orientacyjny, należy modyfikować ilość kalorii, obserwując organizm.

Odpowiednia suplementacja
Jednym z polecanych suplementów, które wspomogą starania na siłowni może być spalacz tłuszczuNutrigo Lab Burner. Zawiera BioPerine, Citrin, Sinetrol Xpur oraz wyciąg z malin. Sprawia, że proces spalania tkanki tłuszczowej i budowania mięśni, jest bardziej efektywny, ponieważ przyspiesza regenerację, co szczególnie na początku treningów odbywa się zazwyczaj dość powoli. Preparat skutecznie hamuje łaknienie i ułatwia trzymanie się diety. Dzięki Nutrigo Lab Burner budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej będzie o wiele przyjemniejsze, a efekty pojawią się znacznie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *